Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

V Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii „Pielęgniarstwo operacyjne w czasie pandemii – Zielona Wyspa Onkologii", 16-17 wrzesień 2021 r. Poznań


Seminarium online: POZ Plus - dotychczasowe wnioski i wstępne rekomendacjeSzanowni Państwo,

Narodowy Fundusz Zdrowia zwrócił się do Banku Światowego z prośbą o wsparcie procesu monitorowania pilotażu programu POZ Plus, w celu dokonania jego ewaluacji, a także określenia zaleceń dotyczących elementów opieki koordynowanej rekomendowanych do wdrożenia w całym kraju.

Pilotaż obejmuje około 60 tysięcy pacjentów, dostarczając opiekę nad chorymi z 11 chorobami przewlekłych, w tym z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, astmą, cukrzycą typu 2 czy zespołem bólowym kręgosłupa. Po ponad dwóch latach prowadzonych analiz chcielibyśmy podzielić się z Państwem wnioskami z licznych badań, analiz i obserwacji oraz przedyskutować wstępne rekomendacje.

Zapraszamy Państwa do udziału w seminarium online, które odbędzie się 25 maja (wtorek) w godzinach od 14.00 do 17.00.

Seminarium przeznaczone jest tylko dla osób zaproszonych i będzie miało charakter merytorycznego spotkania eksperckiego.
 
 
 
Proponowany program seminarium to:
 • prezentacja analiz ilościowych POZ Plus (liczba i charakterystyka udzielonych dotychczas w pilotażu świadczeń z wyszczególnieniem kilku głównych chorób);
 • prezentacja informacji dot. bilansu zdrowia;
 • wyniki I tury badania ankietowego (w tym kwestionariuszy PROM, PREM oraz HLS) z zakresu postrzegania własnego stanu zdrowia, doświadczenia z oferowanego nowego modelu opieki, jak również kompetencji zdrowotnych oraz jakości życia wśród pacjentów POZ Plus;
 • indeks fragmentaryzacji opieki;
 • wstępne rekomendacje wynikające z realizacji pilotażu POZ Plus.
 
 
 
Państwa wkład ekspercki i merytoryczny w dyskusję ma dla nas ogromne znaczenie, dlatego też bardzo liczymy na Państwa obecność i aktywny udział. Seminarium będzie organizowane w formie online i będzie prowadzone w języku polskim.

Prosimy o potwierdzenie udziału w seminarium do dnia 21 maja 2021 (piątek).
 

Zaproszenie na debatę rak prostaty

Szanowna Pani Przewodnicząca,

W imieniu Prof. Piotra Radziszewskiego, Przewodniczącego Komitetu Naukowego serdecznie zapraszam Panią Przewodniczącą  wraz ze Współpracownikami do udziału w konferencji „Debaty Rak Prostaty”, która odbędzie się 22.05.2021r. w trybie online.

Podczas tego spotkania omówione zostaną między innymi:  leczenie zabiegowe i systemowe raka stercza oraz hormonoterapia i jej właściwe stosowanie. W trakcie konferencji odbędą się również warsztaty z diagnostyki obrazowej oraz z biopsjii. Nie zabraknie też dyskusji okrągłego stołu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji debaty-zdrowie.pl/rak-prostaty/.

W załączeniu przesyłam zaproszenie od Prof. Piotra Radziszewskiego oraz program konferencji.

Zapraszamy serdecznie.

 

Z poważaniem

Daria Borowska

Tel. 602 767 735

Załączniki:
1. Program - POBIERZ


Webinarium WYBRANE PROBLEMY WSPÓŁCZESNEJ ONKOLOGII CZĘŚĆ I

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej - organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego - serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium " WYBRANE PROBLEMY WSPÓŁCZESNEJ ONKOLOGII CZĘŚĆ I".

Szkolenie odbędzie się w dniu 13 maja br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-13-05-2021.konfeo.com/pl/groups

 

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

 

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

 

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak

 
--

PRIMOPRO Sp. z o. o. Sp. K.
Koordynator
Programu Edukacji Onkologicznej
 
Strona internetowa PEO:
 
Facebook PEO:
Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:
https://www.facebook.com/groups/peo.apo/


Program szkolenia: POBIERZ


 

Konferencja położnychOkręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy wraz z Komisją ds. Położnych serdecznie zaprasza na VIII KONFERENCJĘ Z CYKLU: „BYDGOSKIE SPOTKANIA POŁOŻNYCH"

Z OKAZJI KRAJOWEGO DNIA POŁOŻNEJ pt.: „PORÓD DOMOWY JAKO ALTERNATYWA PORODU RODZINNEGO W DOBIE PANDEMII".


Zaproszenie ---> POBIERZ
 

 


Konferencja naukowo-szkoleniowa w ramach XXIII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych


Szczegóły w załączniku ---> POBIERZ

Konferencja


"Roszczenia wobec pielęgniarek, położnych i nie tylko. Sprawy karne i cywilne. Czy mozna było tego uniknąć ? Aspekt medyczny (pielęgniarski, lekarski i zarządczy. Studium przypadku.

Załącznik ---> POBIERZ

Zaproszenie na panel dyskusyjny: Jak zmienia się współpraca lekarza diabetologa, pielęgniarki i pacjenta w zespole interdyscyplinarnym, który odbędzie się 16 marca 2021, godz. 19 w serwisie edukacjapacjenta.plStrona z bezpłatną rejestracją:

 LINK

 Uczestnicy panelu:

 

prof. dr hab. Agnieszka SzadkowskaKlinika Pediatrii, Diabetologii, Endokrynologii i Nefrologii, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Sekretarz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego -  odpowiedzialna za współpracę z organizacjami pielęgniarek

lek. med. Alicja Milczarczyk – Kierownik Pododdziału Diabetologii Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii CSK MSW w Warszawie

mgr Alicja Szewczyk – Konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, Prezes Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii

dr n. o zdr. Beata Stepanow – Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej

mgr Anna Śliwińska – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków

 

Partnerzy:

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii

Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

 

Partner programu edukacyjnego:

Boehringer Ingelheim


Certyfikowane szkolenia online Opieka w domu pacjenta
Zapraszamy na pierwsze, bezpłatne, certyfikowane szkolenie z cyklu Opieka w domu pacjenta.
 
Temat: Demencja. Czy myślimy o tym samym?
Termin: 04.03.2021 r., godz. 18:00
Prowadząca: mgr Iwona Przybyło, pielęgniarka
 
Demencja zmienia osoby które się z nią zmagają. Na skutek tych zmian potrafią odmawiać opieki, jedzenia, kąpieli, leczenia. Chcemy pokazać jak za pomocą nowych technik i zmiany podejścia można pomóc im, sobie i ich rodzinom, aby w tej trudnej chorobie choć część rzeczy mogła być łatwiejsza. Jak te techniki wykorzystać, żeby radzić sobie z oporem, agresją, przeciwstawianiem się zabiegom leczniczym i pielęgnacyjnym.
Szkolenie przygotowane jest w oparciu wytyczne promowane w ostatnich latach przez czołowe światowe organizacje zajmujące się osobami żyjącymi z demencją.
Rodziny nie zawsze rozumieją co dzieje się z ich bliskim, trudno jest im reagować na rozwój choroby i zmiany które powoduje. Będziemy mówić o powszechnych problemach w opiece nad osobą żyjącą z demencją w domu a także sposobach w jaki można przygotować rodzinę do radzenia sobie z nimi.
 
Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia:
 • Zmiany poznawcze w różnych rodzajach demencji i dopasowanie do nich opieki.
 • Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w opiece
 • Agresja i pobudzenie
 • Demencja -  więcej niż problemy z pamięcią.
 • Jak rozmawiać z rodziną o demencji
 • Nie każda demencja to choroba Alzheimera. Mnogość demencji - inne często występujące jej rodzaje.
 
Rejestracja i więcej tematów szkoleniowych na stronie: LINK
 
Więcej informacji oraz harmonogram szkoleń znajduje się na stronie: www.damy-rade.info, w zakładce Szkolenia

Zaproszenie do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji PolSenior2


Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego projektu PolSenior2 zapraszamy na cykl ogólnopolskich konferencji pt. Badanie poszczególnych obszarów stanu zdrowia osób starszych, w tym jakości życia związanej ze zdrowiem poświęconych prezentacji najważniejszych wyników badania PolSenior2.

Jesteśmy przekonani, że wydarzenia przyczynią się do dalszego upowszechniania wiedzy w obszarze geriatrii oraz gerontologii i takich zmian w systemie ochrony zdrowia, a także opieki socjalnej, które przełożą się na zapewnienie coraz lepszej opieki osobom starszym w Polsce.

PolSenior2 to ogólnopolskie badanie stanu zdrowia starszych Polaków, ich sytuacji społeczno-ekonomicznej oraz jakości życia realizowane w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 ze środków Ministerstwa Zdrowia.
W ramach projektu przebadano reprezentatywną względem wieku, płci i miejsca zamieszkania grupę 6000 Polaków, w wieku 60 i więcej lat. Metodologia badania opierała się na badaniach kwestionariuszowych, analizie wielu parametrów krwi i moczu respondentów, prostych testach sprawnościowych oraz pomiarach ważnych dla zdrowia osób starszych parametrów, takich jak m.in.: ciśnienie krwi czy siła uścisku dłoni. Ważnym elementem badania były również skale i testy wchodzące w skład Całościowej Oceny Geriatrycznej.

Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki badania PolSenior2, zaprezentowane na konferencjach, będą istotnym głosem w dyskusji nad dalszym kształtowaniem polityki zdrowotnej i społecznej tak, aby adekwatnie odpowiadała na potrzeby rosnącej liczby osób starszych w naszym kraju.

Harmonogram i tematyka konferencji


30 listopada br. w godzinach 10:00-12:30 - Wielkie problemy geriatryczne i psychogeriatria

7 grudnia br. w godzinach 10:00-12:30 - Sytuacja zdrowotna seniorów w Polsce

 

Prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie na stronie
www.konferencjapolsenior2.pl


Osoby, które już się wcześniej zarejestrowały nie muszą ponownie tego robić.
Wystarczy w dniu wydarzenia zalogować się na stronie www.konferencjapolsenior2.pl używając loginu i hasła podanych podczas rejestracji.


Konferencje będą transmitowane online. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań na czacie.

Jako organizatorom zależy nam na dotarciu do jak najszerszego grona osób zaangażowanych w problematykę gerontologii i geriatrii, dlatego zachęcamy do przekazywania tej informacji do osób oraz instytucji, które według Państwa mogą być zainteresowane prezentowanymi zagadnieniami.


Dodatkowe informacje o projekcie PolSenior2:
www.polsenior2.gumed.edu.plZ poważaniem

PolSenior2
Badanie poszczególnych obszarów stanu zdrowia osób starszych, w tym jakości życia związanej ze zdrowiem

Cel Operacyjny nr 5 Narodowego Programu Zdrowia:
Promocja Zdrowego i Aktywnego Starzenia się (NPZ COnr5, p.4.2)

Realizacja - 2018-2020
Finansowanie - Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Program Zdrowia
Główny realizator - Gdański Uniwersytet Medyczny

 


Copyright 2022 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych