Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie

IV cykl Ogólnopolskiego Programu Leczenia Ran

IV cykl Ogólnopolskiego Programu Leczenia Ran przygotowany przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran dla wszystkich specjalistów

Szczegóły w LINKU
 

Jak się skutecznie komunikować w medycynie


Ogólnopolska Konferencja Położna na Medal


Zaproszenie na Konferencję

Szanowni Państwo, 

 

Mamy przyjemność zaprosić na I Ogólnopolską Konferencję Naukowo - Szkoleniową - „Wielowymiarowe Oblicze Pielęgniarstwa", organizowaną wspólnie przez Zakład Pielęgniarstwa i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego, Zakład Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego w Warszawie.  

 

Konferencja odbędzie się 3- 4 marca 2022 r. w formie on-line.  

 

Celem spotkania jest upowszechnienie wiedzy i wymiana doświadczeń z zakresu m.in. symulacji medycznej w pielęgniarstwie oraz pielęgniarstwa klinicznego zarówno na gruncie krajowym, jak i europejskim. W ramach konferencji, w nurcie dwóch jej dominujących zagadnień, przewidujemy również przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych o tematyce: symulacja wirtualna oraz rany w praktyce pielęgniarskiej. 

 

Do udziału w konferencji zachęcamy zarówno pielęgniarki ze środowiska akademickiego, jak również na co dzień praktykujące w placówkach ochrony zdrowia lub w ramach praktyki indywidualnej, a także studentów kierunku Pielęgniarstwo. Jesteśmy przekonani, że spojrzenie na zagadnienia, związane z problematyką konferencji, z różnych perspektyw będzie cennym doświadczeniem. 

 

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się w załączonym komunikacie. 

 

Z wyrazami szacunku

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 

dr hab. Paweł Więch, prof. UR 


PLAKAT ---> POBIERZ
KOMUNIKAT ---> POBIERZ


Webinar „RAKOTWÓRCZE DZIAŁANIE ALKOHOLU I PROFILAKTYKA RAKA PIERSI" 18.01.2022 R. GODZ. 13:00


Bezpłatne Szkolenie


Webinar

„Co deinstytucjonalizacja opieki długoterminowej oznacza dla kadry medycznej i opiekuńczej?" 16 grudzień 2021 r. godz. 10:30.
Wszelkie informacje, program oraz link do rejestracji na wydarzenie znajdują się w załączeniu.

Załącznik ---> POBIERZ
 

Webinarium „POWIKŁANIA W LECZENIU ONKOLOGICZNYM".

Szkolenie odbędzie się w dniu 25 listopada br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie: LINK
Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: LINK
PRIMOPRO Sp. z o. o. Sp. K.
Organizator
Programu Edukacji Onkologicznej
 
Strona internetowa PEO:
 
Facebook PEO:
Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:
https://www.facebook.com/groups/peo.apo/Załącznik ---> POBIERZ
 

Kurs języka migowego z dofinansowaniem dla pielęgniarek i położnych

Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS informuje, że istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie polskiego języka migowego (PJM) na każdym z trzech poziomów zaawansowania, trwającym 60 godzin lekcyjnych, a także o możliwości uzyskania indywidualnego dofinansowania do Kursu języka migowego PJM do 90%.

Pielęgniarki i położne często mają problem jak porozumieć się z pacjentem głuchym i jak udzielić mu pomocy, przez co kontaktują się z tymi osobami za pośrednictwem ich rodzin.

Kursy odbywają się w średnio raz w tygodniu po południu (np. od 16.00 do 20.00)Kurs kończy się egzaminem i certyfikatem, ale osoby które nie chcą do niego przystępować otrzymają zaświadczenie. 

Ze względu na pandemię COVID-19 kurs prowadzony jest w formie wideokonferencji przy użyciu programu ZOOM, co pozwala oszczędzić czas i środki, a  jak praktyka pokazała jest bardzo efektywny.

Koszt kursu/etapu od jednej osoby wynosi 800,00 zł, ale można uzyskać dofinansowanie w PFRON. 

Dofinansowanie do kursu w województwie podkarpackim wynosi do 90% ceny kursu (może być mniejsze), co dla uczestnika oznacza zaledwie wydatek w wysokości ok. 80,00 zł.

Dofinansowanie może uzyskać każda osoba, która ma kontakt z osobami z trudnościami w komunikowaniu się (niekoniecznie głuchymi), a pielęgniarki i położne mają taki kontakt bardzo często. 

Wnioski należy przesłać do nas celem sprawdzenia na adres poczty elektronicznej, a po weryfikacji oryginał przesłać do PFRON. 

Wnioski należy przesłać do nas jak najszybciej, a najpóźniej do 31.01.2022. ponieważ PFRON ma ograniczone środki i liczy się kolejność zgłoszeń.

Pomagamy w wypełnieniu wniosku, który załączamy do niniejszej wiadomości. 

Informacje o kursach: LINK

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. 

 

Do pobrania wniosek ---> POBIERZ


Konferencja „OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W POLSCE - DZISIAJ I JUTRO" 25-26 listopada 2021 rokuKonferencja „OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W POLSCE - DZISIAJ I JUTRO" 25-26 listopada 2021 roku w hotelu Novotel Warszawa Centrum (ul. Marszałkowska 94).

Link rejestracyjny: LINK


Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym"

(022) 279 49 06/ (022) 279 49 04

konferencja@niesamodzielnym.pl

www.niesamodzielnym.pl

Załacznik ---> POBIERZ
 

Copyright 2022 OIPiP w Krośnie
powered by: Reactor CMS
SETMAX - Tworzenie portali internetowych