Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
w Krośnie


Konferencja


"Roszczenia wobec pielęgniarek, położnych i nie tylko. Sprawy karne i cywilne. Czy mozna było tego uniknąć ? Aspekt medyczny (pielęgniarski, lekarski i zarządczy. Studium przypadku.

Załącznik ---> POBIERZ

Zaproszenie na panel dyskusyjny: Jak zmienia się współpraca lekarza diabetologa, pielęgniarki i pacjenta w zespole interdyscyplinarnym, który odbędzie się 16 marca 2021, godz. 19 w serwisie edukacjapacjenta.pl



Strona z bezpłatną rejestracją:

 LINK

 Uczestnicy panelu:

 

prof. dr hab. Agnieszka SzadkowskaKlinika Pediatrii, Diabetologii, Endokrynologii i Nefrologii, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Sekretarz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego -  odpowiedzialna za współpracę z organizacjami pielęgniarek

lek. med. Alicja Milczarczyk – Kierownik Pododdziału Diabetologii Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii CSK MSW w Warszawie

mgr Alicja Szewczyk – Konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, Prezes Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii

dr n. o zdr. Beata Stepanow – Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej

mgr Anna Śliwińska – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków

 

Partnerzy:

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii

Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

 

Partner programu edukacyjnego:

Boehringer Ingelheim


Certyfikowane szkolenia online Opieka w domu pacjenta




Zapraszamy na pierwsze, bezpłatne, certyfikowane szkolenie z cyklu Opieka w domu pacjenta.
 
Temat: Demencja. Czy myślimy o tym samym?
Termin: 04.03.2021 r., godz. 18:00
Prowadząca: mgr Iwona Przybyło, pielęgniarka
 
Demencja zmienia osoby które się z nią zmagają. Na skutek tych zmian potrafią odmawiać opieki, jedzenia, kąpieli, leczenia. Chcemy pokazać jak za pomocą nowych technik i zmiany podejścia można pomóc im, sobie i ich rodzinom, aby w tej trudnej chorobie choć część rzeczy mogła być łatwiejsza. Jak te techniki wykorzystać, żeby radzić sobie z oporem, agresją, przeciwstawianiem się zabiegom leczniczym i pielęgnacyjnym.
Szkolenie przygotowane jest w oparciu wytyczne promowane w ostatnich latach przez czołowe światowe organizacje zajmujące się osobami żyjącymi z demencją.
Rodziny nie zawsze rozumieją co dzieje się z ich bliskim, trudno jest im reagować na rozwój choroby i zmiany które powoduje. Będziemy mówić o powszechnych problemach w opiece nad osobą żyjącą z demencją w domu a także sposobach w jaki można przygotować rodzinę do radzenia sobie z nimi.
 
Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia:
  • Zmiany poznawcze w różnych rodzajach demencji i dopasowanie do nich opieki.
  • Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w opiece
  • Agresja i pobudzenie
  • Demencja -  więcej niż problemy z pamięcią.
  • Jak rozmawiać z rodziną o demencji
  • Nie każda demencja to choroba Alzheimera. Mnogość demencji - inne często występujące jej rodzaje.
 
Rejestracja i więcej tematów szkoleniowych na stronie: LINK
 
Więcej informacji oraz harmonogram szkoleń znajduje się na stronie: www.damy-rade.info, w zakładce Szkolenia

Zaproszenie do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji PolSenior2


Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego projektu PolSenior2 zapraszamy na cykl ogólnopolskich konferencji pt. Badanie poszczególnych obszarów stanu zdrowia osób starszych, w tym jakości życia związanej ze zdrowiem poświęconych prezentacji najważniejszych wyników badania PolSenior2.

Jesteśmy przekonani, że wydarzenia przyczynią się do dalszego upowszechniania wiedzy w obszarze geriatrii oraz gerontologii i takich zmian w systemie ochrony zdrowia, a także opieki socjalnej, które przełożą się na zapewnienie coraz lepszej opieki osobom starszym w Polsce.

PolSenior2 to ogólnopolskie badanie stanu zdrowia starszych Polaków, ich sytuacji społeczno-ekonomicznej oraz jakości życia realizowane w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 ze środków Ministerstwa Zdrowia.
W ramach projektu przebadano reprezentatywną względem wieku, płci i miejsca zamieszkania grupę 6000 Polaków, w wieku 60 i więcej lat. Metodologia badania opierała się na badaniach kwestionariuszowych, analizie wielu parametrów krwi i moczu respondentów, prostych testach sprawnościowych oraz pomiarach ważnych dla zdrowia osób starszych parametrów, takich jak m.in.: ciśnienie krwi czy siła uścisku dłoni. Ważnym elementem badania były również skale i testy wchodzące w skład Całościowej Oceny Geriatrycznej.

Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki badania PolSenior2, zaprezentowane na konferencjach, będą istotnym głosem w dyskusji nad dalszym kształtowaniem polityki zdrowotnej i społecznej tak, aby adekwatnie odpowiadała na potrzeby rosnącej liczby osób starszych w naszym kraju.

Harmonogram i tematyka konferencji


30 listopada br. w godzinach 10:00-12:30 - Wielkie problemy geriatryczne i psychogeriatria

7 grudnia br. w godzinach 10:00-12:30 - Sytuacja zdrowotna seniorów w Polsce

 

Prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie na stronie
www.konferencjapolsenior2.pl


Osoby, które już się wcześniej zarejestrowały nie muszą ponownie tego robić.
Wystarczy w dniu wydarzenia zalogować się na stronie www.konferencjapolsenior2.pl używając loginu i hasła podanych podczas rejestracji.


Konferencje będą transmitowane online. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań na czacie.

Jako organizatorom zależy nam na dotarciu do jak najszerszego grona osób zaangażowanych w problematykę gerontologii i geriatrii, dlatego zachęcamy do przekazywania tej informacji do osób oraz instytucji, które według Państwa mogą być zainteresowane prezentowanymi zagadnieniami.


Dodatkowe informacje o projekcie PolSenior2:
www.polsenior2.gumed.edu.pl



Z poważaniem

PolSenior2
Badanie poszczególnych obszarów stanu zdrowia osób starszych, w tym jakości życia związanej ze zdrowiem

Cel Operacyjny nr 5 Narodowego Programu Zdrowia:
Promocja Zdrowego i Aktywnego Starzenia się (NPZ COnr5, p.4.2)

Realizacja - 2018-2020
Finansowanie - Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Program Zdrowia
Główny realizator - Gdański Uniwersytet Medyczny

 


Bezpłatna konferencja online "Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro" - 25-27.11.2020 - trwa rejestracja

Szanowni Państwo, w imieniu Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym”, serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji „Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro” online. Konferencja została objęta patronatem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronie: LINK

W ramach konferencji, w ciągu trzech dni (25 - 27 listopada) odbędzie się sześć interaktywnych debat (trzy poranne i trzy popołudniowe):

DEBATA 1: Koronawirus w opiece długoterminowej. W poszukiwaniu optymalnej strategii na przyszłość - 25.11.2020, godz. 10:00 - 12:00
DEBATA 2: Koordynowana opieka długoterminowa - czy zmarnowaliśmy ostatnie 12 miesięcy? - 25.11.2020, godz. 13:00 - 15:00

DEBATA 3: Innowacyjne produkty w opiece długoterminowej oraz instytucjonalnej - czy to się opłaca? - 26.11.2020, godz. 10:00 - 12:00
DEBATA 4: Żywienie w opiece długoterminowej - jakie rozwiązania są najlepsze? - 26.11.2020, godz. 13:00 - 15:00

DEBATA 5: Pozaszpitalna wentylacja mechaniczna - czy dobrze już było? - 27.11.2020, godz. 10:00 - 12:00
DEBATA 6: Deinstytucjonalizacja opieki długoterminowej - pusty slogan czy strategiczny cel rządu? - 27.11.2020, godz. 13:00 - 15:00

Interaktywna transmisja „na żywo” będzie dostępna bezpłatnie na dedykowanej wydarzeniu stronie internetowej LINK

---------------------------------------------------------
KOALICJA NA POMOC NIESAMODZIELNYM
Związek Stowarzyszeń zarejestrowany w KRS pod numerem: 0000659917
Biuro Koalicji:
ul. Hajoty 49, 01-821 Warszawa
tel.: +48 22 279 49 02
www.niesamodzielnym.pl
 

Zaproszenie na bezpłatne dwudniowe Webinarium – 17-19.11.2020 r. Praca personelu medycznego w czasie pandemii koronawirusa COVID-19


Załącznik ---> POBIERZ

 

Forum Pielęgniarki i Położnej - 9-18 października 2020 - konferencja on-line


Informacja o szkoleniu RODO dedykowanym podmiotom leczniczym.

Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza wszystkie osoby prowadzące indywidualne praktyki lekarskie, stomatologiczne i pielęgniarskie, a także pracowników podmiotów medycznych na bezpłatne webinarium „RODO w Twojej praktyce", dzięki któremu uzyskają Państwo możliwość uporządkowania dokumentacji RODO zgodnie z aktualnymi wytycznymi.
Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Intensywny kurs menedżerski dla pracowników ochrony zdrowia" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatnie publikację „RODO w twojej praktyce. Pytania i odpowiedzi", materiały szkoleniowe (pendrive i prezentacja) oraz certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę.
16.09.2020, godzina 10:00

Zapisy: sekretariat@prometriq.pl. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Załacznik ---> POBIERZ

Konferencja TZMO



Fundacja Razem Zmieniamy Świat, w dniach 8-11 września 2020 r.,  zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji online „Główne problemy w opiece nad seniorem z perspektywy szpitala i jego rodziny".


Załączniki:


Pismo informacyjne ---> POBIERZ

Program Konferencji ---> POBIERZ

Informacja dotycząca studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration EMBA dla Pielęgniarek i Położnych

Szczegóły w załączniku ---> POBIERZ





































Copyright 2024 OIPiP w Krośnie
SETMAX - Tworzenie portali internetowych